AktualnościWszystkie
Popularne

Spotkanie młodych na Kobylej Górze

Jak co roku w obchodzoną w Kościele katolickim Niedzielę Palmową, z okazji Światowego Dnia Młodzieży, na Górze Krzyża Jubileuszowego w Parzynowie odbędzie się spotkanie młodzieży diecezji kaliskiej. Sprawy organizacyjne przedsięwzięcia były przedmiotem spotkania, jakie odbyło się dzisiaj w Starostwie Powiatowym.
Spotkanie odbędzie się na Kobylej Górze 14 kwietnia o godzinie 13:45. Mszę pod przewodnictwem biskupa diecezji kaliskiej zaplanowano na godzinę 15. Nabożeństwo będzie poprzedzone święceniem palm wielkanocnych  oraz spotkaniem ewangelizacyjnym i świadectwami uczestników Światowego Dnia Młodzieży w Panamie.
Jak co roku, w organizację Spotkania Młodych włączają się władze samorządowe powiatu ostrzeszowskiego i gminy Kobyla Góra, policja oraz harcerze. Na spotkaniu, które odbyło się dzisiaj u starosty ostrzeszowskiego Lecha Janickiego z udziałem proboszcza parafii parzynowskiej Mirosława Jankowskiego i  opiekuna Ośrodka Duchowości Samotnia Marcina Wiśniewskiego, omawiano szczegóły organizacyjne przedsięwzięcia, kwestie bezpieczeństwa i porządku, organizacji ruchu oraz miejsc parkingowych. W spotkaniu uczestniczyła wicestarosta Zofia Witkowska, wójt Kobylej Góry Wiesław Bierski oraz przedstawiciele służb mundurowych.

 

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content