AktualnościWszystkie

Spotkajmy się zdrowi w czystym środowisku

      W błyskawicznym tempie wzrasta ilość zużytych jednorazowych rękawiczek i maseczek. Przed pandemią postanowiliśmy usuwać plastik z naszego życia. A dzisiaj nie radzimy sobie ze zużytymi środkami ochrony osobistej. Obecnie przy koszach rozmieszczonych w miejscach publicznych widzimy mnóstwo jednorazowych rękawiczek oraz maseczek. Z nieprzystosowanych pojemników wiatr wywiewa je na pobliskie trawniki i okoliczne parki. Także ptaki  poszukujące jedzenia w śmietnikach roznoszą zużyte rękawiczki. Może to prowadzić do zatykania ulicznych kratek ściekowych, a w konsekwencji do podstopień. Pamiętajmy, że na powierzchni rękawiczek i maseczek wirus utrzymuje się do trzech dni – podkreślają autorzy kampanii informacyjno-edukacyjnej z fundacji Czas Jaszczurów.

       Aby przeciwdziałać zaistniałej sytuacji prowadzona jest kampania informacyjno-edukacyjna. Przygotowana została przez Fundację „Czas Jaszczurów”, wspólnie z samorządem województwa wielkopolskiego, powiatem poznańskim i Kolejami Wielkopolskimi. Głównym jej celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków Wielkopolan w zakresie zachowania i działań zapewniających dbałość o czyste i bezpieczne środowisko.

Kampania prowadzona jest w środkach komunikacji zbiorowej – na monitorach i Kolei Wielkopolskich, MZK Piła, MZK Konin oraz MZK Ostrów Wlkp., a także w formie plakatów w autobusach MZK Swarzędz, MZK Gniezno, MZK Ostrów Wlkp. itp. Ponadto spoty emitowane są antenie Telewizji WTK obejmującej swoim zasięgiem całą Wielkopolskę oraz Telewizji ProArt  docierającej do mieszkańców byłego województwa Kaliskiego. Kampania prowadzona jest również na FB https://www.facebook.com/covid19  oraz na YouTube

https://www.youtube.com/channel/UCNdCgv8OQxN_LXUHvyL0Crg

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content