Spokrewnieni służbą – wspólna akcja policji i straży

Prawie 11 litrów krwi i 3 litry osocza – to efekt wspólnej akcji służb mundurowych – policji i straży pożarnej, która odbyła się 18 marca w Terenowym Oddziale Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrzeszowie. W sumie w ramach akcji pod hasłem „Spokrewnieni służbą” zarejestrowało się 36 honorowych krwiodawców, wśród nich komendant powiatowy straży  st. bryg. Piotr Mazurkiewicz,  oficer prasowy KPP st. asp. Magdalena Hańdziuk i st. asp. Grzegorz Karczewski – p.o. naczelnika wydziału prewencji KPP w Ostrzeszowie.

Każdy honorowy dawca krwi otrzymał kieszonkowy zestaw do prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. 50 takich maseczek wartości 1000 złotych ufundowało Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie. W imieniu Zarządu Stowarzyszenia przekazała je prezes Barbara Szmaj-Szłapik.

Ponadto uczestnicy akcji brali udział w losowaniu upominków i nagród w postaci np. lotu motolotnią, karnetów na siłownię czy voucherów na zabiegi kosmetyczne.