AktualnościWszystkie

„Śpiewać o pokój” – wizyta chóru z zaprzyjaźnionego powiatu miśnieńskiego

„Śpiewać o pokój” – pod takim hasłem chór młodzieżowy z Großenhain koncertował w Ostrzeszowie w dniach 28–30 czerwca.

Członkowie chóru są wieku od 11 do 20 lat. Dyrygentem jest Stefan Jänke a na pianinie gra Marcel Schrenk. Oprócz muzyki klasycznej i kościelnej zaprezentowanej podczas niedzielnej mszy w kaplicy klasztornej, można było wysłuchać podczas koncertu głównego muzyki nowoczesnej. I tak obok dzieł Jana Sebastiana Bacha, Franza Schuberta i chorałów znalazły się pieśni z repertuaru Avicii, Kate Perry oraz zespołu ABBA.

Chór z Groβenhain działa na terenie powiatu miśnieńskiego – partnera powiatu ostrzeszowskiego.  Towarzyszy nabożeństwom, koncertuje w kościołach i w świeckich salach. Młodzi artyści dużo podróżują. Prezentowali już swoje umiejętności w  Sri Lance, na Węgrzech, w Tanzaniii, Czechach, Omanie, Niderlandach, Wietnamie, Szwajcarii i Meksyku.

Podczas wizyty w naszym powiecie młodzi muzycy odwiedzili pałac myśliwski książąt Radziwiłłów, poznali historię pobytu w Antoninie Fryderyka Chopina i pisanych wówczas przez niego utworów na fortepian i wiolonczelę dedykowanych rodzinie Antoniego Radziwiłła. Młodzi chórzyści zaprezentowali w pałacyku kilka krótkich pieśni i obejrzeli pamiątki po Radziwiłłach i Chopinie. Zwiedzili również zamek w Gołuchowie, znany ostatnio z kręconych tam produkcji filmowych oraz poznali tajemnice ostrzeszowskiego klasztoru sióstr nazaretanek.

Organizatorem wizyty było Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content