AktualnościWszystkie

Solidarni z Ukrainą

W poniedziałkowy wieczór 28 lutego  odbył się „Wiec Solidarni z Ukrainą”. Spotkanie odbyło się pod budynkiem Starostwa Powiatowego z potrzeby serca, ponieważ wszyscy łączymy się z Ukrainą. Z cierpieniem, łzami i strachem, które towarzyszą naszym sąsiadom zza wschodniej granicy.  Wybrzmiał hymn Polski a później Ukrainy i zawisła flaga ukraińska w barwach niebiesko-żółtych. Patrząc na obrazy docierające do nas z Ukrainy brakuje nam słów. Jednak nie wolno nam odwrócić się plecami do tego, co dzieje się za wschodnią granicą.
Przyszło wielu mieszkańców naszego powiatu – Polaków jak również obywateli Ukrainy, mieszkających i pracujących tutaj, nie kryli wzruszenia.

W spotkaniu uczestniczyli Wójtowie i Burmistrzowie gmin powiatu ostrzeszowskiego, samorządowcy, Gospodarzami spotkania byli starosta ostrzeszowski Lech Janicki i Andrzej Grzyb Poseł na Sejm RP, którzy podkreślili jak ważna jest solidarność z Ukrainą w tym trudnym czasie i potępienie dla rosyjskiej agresji. Wśród zebranych ludzi widać było olbrzymie emocje. Spotkanie było również okazją do poinformowania mieszkańców o uruchomionych formach wsparcia dla obywateli Ukrainy oraz można było zadeklarować swoje wsparcie w zakresie zakwaterowania lub transportu.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content