AktualnościWszystkie

Seniorzy pożegnali lato w Rewalu

Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Ostrzeszowie w dniach od 27 sierpnia do 7 września 2023 r. zorganizował dla swoich członków jesienne wczasy w Rewalu. Z wypoczynku nad Bałtykiem skorzystało 40 członków Związku. Poniżej relacja Wiktorii Mak – prezes ZOR PZERiI w Ostrzeszowie.

W ośrodku wczasowym Alfa położonym 120 metrów od morza miło spędzaliśmy czas. Codziennie odbywaliśmy piesze wycieczki brzegiem morza do ruin starego kościoła na klifie w Trzęsaczu. Spacerowaliśmy też do pobliskiego Niechorza, gdzie z latarni morskiej podziwialiśmy nadmorski krajobraz. Do zwiedzania okolic Rewala korzystaliśmy też z możliwości przejazdu meleksem. Dalsze wycieczki odbywaliśmy korzystając z Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej. Wśród naszych wczasowiczów była liczna grupa osób, która  nie tylko korzystała z kąpieli słonecznych i brodzenia w chłodnej morskiej wodzie, ale i z możliwości kąpieli w Bałtyku. W Tawernie Rybackiej przy morzu degustowaliśmy smaczne smażone ryby. Naprzeciwko naszego ośrodka wczasowego był lokal Stajnia, gdzie codziennie wieczorami odbywały się dyskoteki, w których chętnie brali udział nasi wczasowicze dobrze bawiąc się i integrując przy muzyce.
Czas nad morzem szybko nam minął i po 11 dniach wypoczęci, opaleni i zrelaksowani wróciliśmy do domu.

Przed członkami PZERiI w Ostrzeszowie jeszcze jedna wycieczka – w Bieszczady – (od 15 do 19 października) oraz Biesiada Andrzejkowa (9 listopada), na które Zarząd Oddziału Rejonowego serdecznie zaprasza.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content