AktualnościWszystkie

Samorząd dziękuje harcerzom

Druhny i Druhowie, Instruktorki i Instruktorzy, dziękujemy za Waszą życzliwość, empatię i pomoc, która przejawia się w codziennej służbie, i którą potwierdzacie podejmując wyzwania współczesności i angażując się we wszelkie przedsięwzięcia służące pomocy drugiemu człowiekowi – tymi słowami samorząd powiatu ostrzeszowskiego dziękował harcerzom ostrzeszowskiego obwodu ZHR za ogromne zaangażowanie w działania na rzecz uchodźców z Ukrainy oraz ofiar działań wojennych.

Aby przekazać harcerzom wyrazy uznania Starosta Ostrzeszowski wraz z dyrekcją Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zaprosił druhny i druhów do sali sesyjnej starostwa powiatowego. Serdeczne podziękowania starosta Lech Janicki, wicestarosta Zofia Witkowska oraz dyrektor PCPR Bożena Powązka i kierownik działu wspierania dziecka i rodziny PCPR Monika Czwordon, złożyli na ręce hm. Michała Szmaja oraz pwd. Antoniny Manikowskiej.

Dostrzegamy i doceniamy Waszą tytaniczną pracę – podkreślił starosta deklarując jednocześnie wsparcie i pomoc w działalności ostrzeszowskiego obwodu ZHR.
Staramy się nie zawieść pokładanego w nas zaufania; cieszymy się, że korzystacie z naszego wsparcia – zapewnił hm. Michał Szmaj.

Druhny i druhowie ostrzeszowskiego obwodu ZHR ruszyli do akcji już w pierwszych dniach wojny rosyjsko-ukraińskiej. Pomagali zarówno na miejscu pracując w powiatowych magazynach pomocy, jak i organizując zbiórki i transporty humanitarne.  
Bez Waszej pomocy nie dalibyśmy rady – podkreśliła Bożena Powązka dziękując harcerzom. Harcerstwo wychowuje do służby, a od pracy lepsza jest tylko współpraca – odpowiedział hm. Michał Szmaj mając na myśli ogrom pracy włożonej w pomoc humanitarną pracowników PCPR.

Jak podkreśliła skarbnik Okręgu Dolnośląskiego ZHR  phm. Krystyna Sikora, obecnie realizowana pomoc dla Ukrainy nie jest jednorazową akcją – harcerze z ostrzeszowskiego obwodu ZHR działają wszędzie tam, gdzie jest potrzebna szybka akcja i dobra organizacja (np. w akcji ratowniczej po silnych wichurach w Suszu), obejmują także służbę sanitarną i porządkową podczas dużych imprez i uroczystości. Są doskonale przygotowani, ponieważ pracują systematycznie przez cały rok podczas zbiórek harcerskich i obozów – mówiła podczas spotkania phm. Krystyna Sikora.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content