Rozstrzygnięto konkurs na prowadzenie Środowiskowych Domów Samopomocy w Doruchowie i Kuźnicy Grabowskiej

Zarząd Powiatu dokonał wyboru oferty na realizację w latach 2023-2025 zadań publicznych Powiatu Ostrzeszowskiego w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych: Środowiskowe Domy Samopomocy w Doruchowie oraz Kuźnicy Grabowskiej będzie prowadziło Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnospraawnych Aktywni w Doruchowie. Na realizację pierwszego zadania stowarzyszenie Aktywni otrzyma w 2023 roku dotację w wysokości 726 336 zł, a na realizację drugiego 479 568 zł. W latach kolejnych wysokość środków finansowych na realizację tych zadań będzie uzależńiona od dotacji przyznanej przez wojewodę.

Wybór ofert został poprzedzony otwartym konkursem przeprowadzonym na zasadach ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Poniżej prezentujemy uchwałę Zarządu Powiatu w sprawie wyboru oferty na realizację w latach 2023-2025 zadań publicznych Powiatu Ostrzeszowskiego w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.