AktualnościWszystkie

Rozdysponowano środki PFRON

Rada Powiatu podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację określonych zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w powiecie ostrzeszowskim w 2018 roku.

Rada Powiatu podjęła  dzisiaj uchwałę w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację określonych zadań z zakresu  rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w powiecie ostrzeszowskim w 2018 roku. Plan środków na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2018 wynosi 2.606 173 zł, z czego na rehabilitację zawodową przeznacza się 12 600 zł, a na rehabilitację społeczną 2.593 573 zł. Szczegółowy wykaz zadań oraz wysokość środków przeznaczonych na poszczególne zadania znajduje się tutaj: Tabele_wrzesień_2018_PFRON

Zarząd Powiatu uwzględniając potrzeby wykazane przez Powiatowy Urząd Pracy w Ostrzeszowie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz informację z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o zwiększeniu środków na dofinansowanie kosztów pobytu jednego uczestnika w Warsztacie Terapii Zajęciowej uznał za zasadny zaproponowany podział środków PFRON na 2018 rok. Podobnego zdania była Rada Powiatu, która na XLVIII podjęła uchwałę w tej sprawie jednogłośnie.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content