Rozbudowa szpitala – jest wstępna promesa inwestycyjna

Otrzymaliśmy wstępną promesę dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski ład: Programu inwestycji strategicznych zadania pt. Poprawa dostępności usług medycznych dla mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego z uwzględnieniem opieki senioralnej oraz osób niepełnosprawnych – ETAP I. Jak poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego promesa przewiduje dofinansowanie inwestycji do kwoty 3 920 000 złotych.

Sposoby realizacji rozbudowy szpitala o budynek poradni specjalistycznych w obszarze lokalnych deficytów była przedmiotem spotkania z udziałem starosty ostrzeszowskiego, wicestarosty, prezesa Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, sekretarza powiatu, skarbniczki powiatu oraz autorek wniosku o dofinansowanie. Ponieważ realizatorem zadania będzie Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia, na najbliższym posiedzeniu Zarządu Powiatu nastąpi przekazanie stosownych upoważnień.

W pierwszej kolejności Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia przystąpi do sporządzenia szczegółowej koncepcji rozbudowy; na ogłoszenie przetargu, który wyłoni wykonawcę zadania OCZ ma 9 miesięcy. Najpierw jednak OCZ musi uzyskać opinię o celowości inwestycji w sektorze zdrowia (IOWISZ).