AktualnościWszystkie

Reprezentowała Polskę w Helsinkach

Anglistka Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie Anna Błoch reprezentowała Polskę na Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych.
IV Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych (ETUZ) odbywał się w Helsinkach w dniach od 14 do 18  października. Jest to coroczna kampania mająca na celu promowanie kształcenia i szkolenia zawodowego oraz poprawę jego wizerunku. Kampania obejmuje działania i imprezy organizowane w ciągu całego roku, a jej kulminacyjnym punktem jest oficjalny tydzień w wyznaczonym mieście.
Tegorocznym motywem przewodnim wydarzenia było hasło: Kształcenie i szkolenia zawodowe dla wszystkich – umiejętności przydatne przez całe życie.
Wydarzenie miało miejsce w Finlandia Hall – jednym z najbardziej reprezentacyjnych  budynków w Helsinkach będących również siedzibą  Filharmonii Helsińskiej oraz Orkiestry Symfonicznej Fińskiego Radia.
Uczestnikami  ETUZ 2019 były osoby związane z dostarczaniem, promowaniem, umożliwianiem dostępu do kształcenia i szkolenia zawodowego.  Zaproszeni goście mogli uczestniczyć w warsztatach, dyskusjach panelowych oraz seminariach prowadzonych przez ekspertów doskonalenia zawodowego. Ponadto, w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych każdego roku nagradza się wybitne osoby, organizacje i inicjatywy, które otrzymują „Nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego” (Awards for VET Excellence). Nagrody te mają na celu podkreślenie jakości kształcenia i szkolenia zawodowego, zapewnienie widoczności zwycięzcom, zmotywowanie uczestników i wspieranie rozwoju sieci i nowych możliwości rozwoju kariery.
Do udziału w tegorocznym  święcie propagującym  kształcenie i szkolenie zawodowe został zaproszony Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie, który reprezentowała koordynatorka realizowanego przez szkołę projektu „Moje doświadczenie zawodowe kluczem do sukcesu”. W czerwcu br. miało miejsce podsumowanie dwuletniego projektu, które stało się częścią obchodów ETUZ 2019. Wydarzenie to zostało wybrane spośród 81 podobnych w Polsce a Anna Błoch reprezentowała Polskę w grupie 23 przedstawicieli innych  państw europejskich. 
Nauczycielka języka angielskiego z Ostrzeszowa, oprócz możliwości  uczestniczenia w szeregu zaplanowanych wydarzeń, miała okazję również poznać Polskiego Ambasadora ETUZ 2019 Pawła Salomona, wielokrotnie nagradzanego szefa kuchni, angażującego się aktywnie w promowanie szkolnictwa zawodowego.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content