Reprezentanci powiatu w finale wojewódzkim XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie 16 maja odbył się Finał Wojewódzki XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych. Turniej odbywał się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewody Wielkopolskiego.

W tym roku w zmaganiach udział wzięło 26 drużyn w kategorii grupy młodszej (10 – 12 lat) oraz 28 drużyn w kategorii grupy starszej.

Powiat ostrzeszowski reprezentowały dwie drużyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siedlikowie. Młodsza w składzie: Lena Murdzek, Hanna Sroczyńska, Wojciech Ibron, Jakub Krawczyk i starsza: Franciszek Jeżewski, Bartosz Prudło i Mikołaj Stachowczyk. Nasze drużyny wywalczyły kolejno 24 miejsce – młodsi i 20 miejsce starsi.

Poniżej relacja Barbary Szmaj-Szłapik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siedlikowie, która przygotowywała drużyny do turnieju.

Uczestnicy turnieju zmierzyli się w czterech konkurencjach. Pierwszą było rozwiązanie  testów z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz nt. skrzyżowań. Kolejna kategoria – jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego zgodnie z obowiązującymi przepisami. Następna sprawdzenie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ostatnia kategoria to sprawne pokonanie rowerowego toru przeszkód. Konkurencja ta okazała się najtrudniejszą, gdyż każdy uczestnik musiał wykazać się umiejętnością i zwinnością jazdy na rowerze.

Turniej BRD odbywa się corocznie, a jego głównym celem jest: popularyzowanie przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, podnoszenie świadomości dzieci w przestrzeganiu bezpieczeństwa na drodze, a także popularyzowanie roweru jako środka transportu i aktywności ruchowej.

Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

Gratulujemy naszym uczniom udziału w tym turnieju, który był świetną okazją  do kształcenia zdrowej rywalizacji, pewności siebie i wiary we własne możliwości.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu „Bezpieczny Powiat” w Ostrzeszowie za sfinansowanie wyjazdu na turniej.