AktualnościWszystkie

Rekrutacja trwa!

Do 31 maja absolwenci gimnazjów i 8-letnich szkół podstawowych mogą składać dokumenty o przyjęcie do szkół średnich w Ostrzeszowie. W tym roku sytuacja jej szczególna, bo we wrześniu naukę w liceach, technikach i szkołach branżowych rozpocznie tzw. podwójny rocznik uczniów. Powiat Ostrzeszowski zwiększył liczbę miejsc dostępnych w I Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół nr 1 oraz Zespole Szkół nr 2.

 Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych rozpoczęła się 13 maja. Wnioski o przyjęcie do wybranych placówek uczniowie mogą składać do końca miesiąca. Podania do szkół prowadzonych przez powiat są dostępne na stronach internetowych placówek. Termin zgłoszeń upływa 31 maja. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną ogłoszone 16 lipca. Na dokonanie ostatecznego wyboru uczniowie będą mieli ponad tydzień. Do 24 lipca muszą donieść do szkół, w których będą się uczyć, oryginały dokumentów. 25 lipca ogłoszona zostanie lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Dzień później rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.

We wrześniu naukę w szkołach średnich rozpoczną jednocześnie absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych. Uczniowie ci będą realizować dwie różne podstawy programowe. Podwójny rocznik to wynik zmian w oświacie. W ramach reformy edukacji gimnazja zostały zlikwidowane. Zastąpiła je 8-letnia podstawówka. Nauka w szkołach średnich została wydłużona – do 4 lat w liceach i 5 lat w technikach. Szkoły zawodowe zastąpiły 2-stopniowe szkoły branżowe.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content