AktualnościWszystkie

„Ratujemy i uczymy ratować” – VI edycja bicia rekordu w udzielaniu I pomocy w Siedlikowie

Ponad 144 tysięcy osób zgłosiło się do udziału w tegorocznej edycji bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W tym gronie znalazło się 150 uczniów Szkoły Podstawowej w Siedlikowie. Szkoła już po raz szósty wzięła udział w akcji, którą przeprowadzono 16 października.
Oto relacja organizatorów:
Cały dzień obfitował w liczne atrakcje. Pierwszą z nich była prezentacja służb ratowniczych odbywająca się na boisku szkolnym. Zaproszeni goście podczas rozmów przekazali zgromadzonym uczniom i nauczycielom najważniejsze informacje dotyczące zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych oraz pomocy w trakcie takiego nieszczęśliwego zdarzenia. Spotkania odbywały się z przedstawicielami: policji, straży pożarnej, straży miejskiej. Dzieci z wielkim skupieniem słuchały udzielanych rad, brały udział w dyskusji, a także miały okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Od godziny 8.00 ratownicy medyczni prowadzili zajęcia z pierwszej pomocy we wszystkich klasach oraz w grupach przedszkolnych. Podczas zajęć dzieci i młodzież miała okazję przypomnieć sobie wiedzę oraz umiejętności pomocne do ratowania zdrowia i życia ludzkiego.
Wielkie poruszenie nastąpiło o godz. 12.00, gdy oficjalnie rozpoczęto bicie rekordu. Wszystkie grupy uczniów oraz zaproszeni goście z miejsca przystąpili do działania. Całości akcji przyglądali ratownicy medyczni, strażacy, policjanci, nauczyciele oraz lokalne media. Z dumą możemy poinformować, iż w tegorocznej akcji udział wzięło 150 osób.
Koordynatorem całej akcji była Barbara Szmaj-Szłapik. To dzięki Jej staraniom i pomysłom szkoła od kilku lat aktywnie uczestniczy w wydarzeniach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Są to liczne imprezy i konkursy nawet na szczeblu ogólnopolskim.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji! Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc oraz współpracę!

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content