Radni rozmawiali o wnioskach do Rządowego Funduszu Polski Ład

26 lipca odbyło się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Promocji Powiatu w posiedzeniu uczestniczyła Poseł na Sejm RP Katarzyna Sójka, starosta ostrzeszowski Lech Janicki oraz radni Rady Powiatu z Przewodniczącym Rady Powiatu Tomaszem Maciejewskim na czele. Głównym punktem porządku obrad komisji było ustalenie zakresu rzeczowego wniosku do Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Program ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.