AktualnościWszystkie

Przedstawiciele powiatu na spotkaniu partnerów Międzynarodowego Sojuszu na rzecz pokoju i wspólnoty w Europie

Sygnatariusze Międzynarodowego Sojuszu na rzecz pokoju i wspólnoty w Europie, jaki podpisano 4 lipca 2022 roku w Homburgu w Niemczech – przedstawiciele samorządów polskich, niemieckich, ukraińskich i francuskich (w tym Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki), zostali zaproszeni na specjalne spotkanie podczas Tygodnia Europy w Saarpfalz.

Chcemy nie tylko świętować z Państwem wyżej wymienione wydarzenia 12 maja 2023 r., ale także prowadzić rozmowy robocze z partnerami naszego wspólnego sojuszu oraz jeszcze bardziej przybliżyć Państwu powiat Saarpfalz – napisał w swoim zaproszeniu starosta powiatu Saarpfalz, jednocześnie prezes Zrzeszenia Biosfery Bliesgau oraz przewodniczący Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Kraju Saary Theophil Gallo.

Główna uroczystość, oraz Koncert dla Pokoju odbędzie się 12 maja w starostwie powiatu Saarpfalz w Homburgu. Wraz ze starostą ostrzeszowskim Lechem Janickim do Homburga udaje się radny Rady Powiatu w Ostrzeszowie, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Dariusz Świtoń.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content