Profilaktycznie w Domach Pomocy Społecznej

Działania profilaktyczne, związane z wystąpieniem zagrożenia koronawirusem SARS CoV-2 były tematem specjalnej narady dyrektorów Domów Pomocy Społecznej działających w powiecie ostrzeszowskim, jaką wczoraj zwołał ostrzeszowski starosta.
We wszystkich trzech domach: w Marszalkach, Kobylej Górze i Kochłowach obowiązuje zakaz odwiedzin oraz ograniczenie wyjść domowników, odwołano też wszelkie wycieczki i wyjazdy integracyjne, organizując w zamian atrakcyjne zajęcia na miejscu. Wszystkie domy mają także dobrze zaopatrzone magazyny żywnościowe.
W naradzie uczestniczyła także zawiadująca z ramienia Zarządu Powiatu sprawami opieki społecznej wicestarosta Zofia Witkowska oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Bożena Powązka, a także zastępca kierownika Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Maria Gąsiorek, zajmująca się sprawami związanymi ze zdrowiem.
Jak poinformowała dyrektor w Ostrzeszowie Iwona Suchorska-Kurzawa, zakaz odwiedzin oraz wstrzymanie urlopowań wprowadzono także w Domu Dziecka w Ostrzeszowie. Dzieci nie wychodzą do miasta, a ze świeżego powietrza korzystają tylko pod opieką wychowawców na wewnętrznym podwórzu.
Przypomnijmy, całkowity zakaz odwiedzin od 26 lutego obowiązuje także w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia.