AktualnościWszystkie

Praktyki zawodowe w Hiszpanii

16 uczniów Zespołu Szkół nr 2 odbyło praktyki zawodowe w Hiszpanii. Przez 2 tygodnie ośmiu uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych pracowało w hiszpańskich centrach ogrodniczych, a ośmiu uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych w restauracjach.
Praktyki zorganizowano w ramach realizowanego w szkole projektu „Europejska mobilność uczniów ZS nr 2 w Ostrzeszowie – nowe umiejętności, nowe doświadczenia” (program operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój, realizowany na zasadach programu Erasmus +).

Uczniowie przez dwa tygodnie przyglądali się, jak ich zawód wykonywany jest w Hiszpanii oraz aktywnie uczestniczyli w pracach zdobywając nowe umiejętności. Zawarli wiele znajomości, poznali klimat pracy w Hiszpanii, przełamali swoje słabości i obawy i świetnie poradzili sobie ze stawianymi im zadaniami. Jednym słowem, przeżyli jedną z największych przygód w swoim życiu. Wrócili z bagażem nowych doświadczeń i pięknych wspomnień – podsumowuje koordynatorka projektu Ewelina Ulichnowska-Kosik.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content