AktualnościWszystkie

Pożegnaliśmy Hannsa-Michaela-Nolla

30 września Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki, w imieniu samorządu powiatowego wziął udział w uroczystościach pogrzebowych Hannsa-Michaela Nolla – byłego burmistrza Blankenburga, inicjatora nawiązania współpracy partnerskiej między Blankenburgiem i powiatem ostrzeszowskim.
Nie jest mi łatwo wypowiadać słowa pożegnania, gdyż znałem Go i darzyłem wielkim szacunkiem i sympatią. Hann-Michael Noll był osobą nietuzinkową. Miał szczególny dar w kontaktach z innymi. Potrafił docierać do serc i umysłów. Szanował innych, zyskując powszechną sympatię i oddanie. Zawsze uśmiechnięty, ciepły i otwarty na innych. Rzadko zdarza się osoba tak lubiana i ceniona – podkreślił w swoim wystąpieniu podczas pogrzebu starosta Lech Janicki.
Dzięki staraniom i inspiracji Hannsa-Michaela Nolla trwa wieloletnia wymiana sportowa oraz kulturalna – nasi muzycy odwiedzają Blankenburg prezentując jego mieszkańcom występy chórów i orkiestr dętych. Dzięki niemu I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie nawiązało kontakt i współpracę z Gimnazjum Am Thie; wymiana sportowa i kulturalna zaowocowała trwałymi przyjaźniami między nauczycielami i uczniami obu szkół.
Szanowna Rodzino zmarłego, drodzy bliscy i przyjaciele Hannsa_Michaela Nolla, łączymy się z Wami w bólu. W imieniu samorządu powiatowego oraz wszystkich współpracujących z Blankenburgiem osób, stowarzyszeń i instytucji pragnę przekazać Wam słowa otuchy i wyrazy duchowego wsparcia. Zapewniamy Was o naszym głębokim współczuciu.
Hanns-Michael Noll na zawsze pozostanie częścią historii powiatu ostrzeszowskiego. Na zawsze też pozostanie w naszych sercach – zapewnił Lech Janicki.
Hanns-Michael Noll zmarł 17 września. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 30 września – msza św. została odprawiona w kościele ewangelickim św. Bartłomieja; były burmistrz partnerskiego miasta, przyjaciel powiatu ostrzeszowskiego spoczął na zabytkowym miejskim cmentarzu w Blankenburgu.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content