Powstaje chodnik przy ul. Łąkowej

Trwa budowa trzech odcinków chodnika przy ulicy Łąkowej w Ostrzeszowie. Jest to element większego przedsięwzięcia, mającego na celu poprawę bezpieczeństwa dwóch przejść dla pieszych na ulicy Łąkowej – przy przedszkolu oraz przy szkole podstawowej.
Prace rozpoczęto od budowy chodników, w drugiej kolejności (przy dobrej pogodzie) nastąpi frezowanie nawierzchni pod przejścia dla pieszych, następnie zostanie wykonane wyniesienie przejść z masy bitumicznej, a potem oznakowanie pionowe i na końcu (po odparowaniu masy) oznakowanie poziome.
W ramach poprawy bezpieczeństwa oprócz wyniesienia przejść dla pieszych, planuje się ich doświetlenie oraz montaż znaków aktywnych. Termin realizacji robót upływa 30 czerwca 2022 roku.
Wykonawcą zadania jest BUDO-SAG Gmerek w Ostrzeszowie.
O poprawę bezpieczeństwa pieszych w tym rejonie miasta zabiegali mieszkańcy oraz radni; dzięki staraniom samorządu powiatowego pozyskano 80-procentowe dofinansowanie do tej inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Sprawdź również