AktualnościWszystkie

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Wyróżniający się w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczyciele, dyrektorzy placówek oświatowych, a także przedstawiciele związków zawodowych wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Wyróżniający się w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczyciele, dyrektorzy placówek oświatowych, a także przedstawiciele związków zawodowych wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się dzisiaj przed południem w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego.
Nagrody Starosty przyznane z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznano w tym roku 14 osobom. Otrzymali je: Michał Błoch, Małgorzata Domagalska i Przemysław Kiereta z I Liceum Ogólnokształcącego, Dariusz Grzesik, Anna Błoch, Bożena Mierniczak i Bożena Wasielewska z Zespołu Szkół  nr 1, Robert Miguła oraz Ewelina Ulichnowska-Kosik z Zespołu Szkół nr 2, Agnieszka Kaczmarek, Teresa Wieczorek, Danuta Golas i Dorota Wójtowicz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, a także Beata Rybczyńska z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej.
Życzenia i upominki czekały także na emerytowanych dyrektorów placówek oświatowych: Wandę Dubis, Annę Karpinę, Zbyszka Szmaja, Stanisława Grzesiaka, Jerzego Kowalskiego, Ryszarda Kalinę i Witolda Jakubczyka, a także na emerytowanego pracownika Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Lecha Franczaka.
Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymał w tym roku  nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 1 Dawid Sobieraj.
Nagrody, listy gratulacyjne, upominki i kwiaty wręczał wicestarosta ostrzeszowski Adam Mickiewicz w asyście członków Zarządu Powiatu: Zofii Witkowskiej i Jana Puchały.
Z radością gratulujemy dziś nauczycielom wyróżnionym nagrodami oświatowymi: Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, która stanowi piękne wyróżnienie. Bardzo cieszymy się także  z możliwości przyznania Nagród Starosty, gdyż to także  wyróżnienia dla szczególnie zasłużonych nauczycieli, którzy w opinii  dyrekcji i rad pedagogicznych zasługują na pochwałę. Cieszymy się, że co roku znajdujemy tak wiele argumentów, by Państwa wyróżnić – podkreślił w swoim wystąpieniu wicestarosta ostrzeszowski, który sprawuje bezpośredni nadzór nad oświatą z ramienia Starostwa Powiatowego.
Leżące w gestii powiatu ostrzeszowskiego placówki oświatowe zatrudniają ponad 239 nauczycieli. 64% z nich to pedagodzy ze stopniem nauczyciela dyplomowanego, bardzo często egzaminatorzy w swoich przedmiotach. Do szkół ponadpodstawowych powiatu ostrzeszowskiego uczęszcza 1978 uczniów.
W tym roku szczególnie cieszyły nas wyniki egzaminów zawodowych w obu zespołach szkół, dobre wyniki egzaminu maturalnego, oddane do użytku boiska sportowe, projekty realizowane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, które wymagały bardzo dużych nakładów pracy. Razem z Państwem czekamy na kolejne nabory. (…)Mając świadomość wagi Państwa codziennej pracy, w Dniu Edukacji Narodowej składam w imieniu swoim oraz wszystkich pracowników Wydziału Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju najlepsze życzenia i mam nadzieję, że obecny rok szkolny będzie niósł ze sobą wiele radości i zasłużonej satysfakcji z Waszej pracy – powiedział na zakończenie swojego wystąpienia ostrzeszowski wicestarosta.
Część artystyczną z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content