Powiatowe spotkanie sołtysów i przewodniczących rad dzielnic

89 sołtysów i 4 przewodniczących rad dzielnic zaproszono na noworoczne spotkanie, które odbyło się 8 stycznia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie. Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki wraz z przewodniczącą Rady Powiatowej Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego Grażyną Jaszczyk zaprosili także parlamentarzystów oraz  wójtów i burmistrzów, nadleśniczych, szefów służb, inspekcji i straży oraz organizacji i instytucji okołorolniczych.

Gospodarz spotkania – Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki – streścił działalność samorządu powiatowego w minionym roku. Najważniejsze informacje dotyczące swoich jednostek przekazali: Powiatowy Lekarz Weterynarii Krzysztof Lamek,  Jan Kałużny z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego, kierownik Biura Powiatowego ARiMR Andrzej Manikowski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Maria Jędrzejewska, kierownik powiatowego oddziału PIORiN Monika Buchner. Miniony rok podsumowali komendanci: PSP – st. bryg. Piotr Mazurkiewicz oraz KPP – insp. Andrzej Haraś. Nadleśniczy Nadleśnictwa Przedborów Joanna Oleszyńska-Niżniowska poruszyła zagadnienie wykupu lasów prywatnych przez Lasy Państwowe. 4 lata swojej działalności podsumowała posłanka Katarzyna Sójka. Sabina Dachowska – dyr. biura poselskiego Andrzeja Grzyba przekazała sołtysom noworoczne życzenia.

Sprawdź również