Powiat złoży wnioski do II edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład

Trwa nabór wniosków do kolejnej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Od 28 grudnia samorządy w całym kraju mogą składać wnioski o wsparcie inwestycji. Nabór potrwa do 15 lutego. Wnioski można składać w 36 obszarach inwestycyjnych. Poziom dofinansowania może wynieść od 80 do 95 proc. wartości inwestycji.
W drugiej edycji programu największą szansę na dofinansowanie mają inwestycje w infrastrukturę drogową, wodno-kanalizacyjną, społeczną, w źródła ciepła zeroemisyjnego i gospodarowanie odpadami.
Każda jednostka samorządu terytorialnego może złożyć 3 wnioski o dofinansowanie: do 5 mln zł, do
30 mln zł i do 65 mln zł.
Gminy, powiaty, związki międzygminne i powiatowo-gminne, które Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zakwalifikował jako tereny popegeerowskie, mogą równolegle składać wnioski w specjalnie dla nich przygotowanym naborze.
Dla powiatów, związków międzygminnych i powiatowo-gminnych obowiązują limity: do 2 mln zł praz do 8 mln zł. W naborze dla gmin popegeerowskich samorządy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 98 proc.
Powiat ostrzeszowski pracuje nad wnioskami w obszarach: drogowym, społecznym oraz opieki zdrowotnej. 19 stycznia w tej sprawie odbyło się wspólne posiedzenie wszystkich komisji branżowych Rady powiatu.

Sprawdź również