AktualnościWszystkie

Powiat w Wielkopolskim Banku Żywności

Powiat ostrzeszowski przystąpił do Związku Stowarzyszeń Wielkopolski Bank Żywności – taką decyzję podjęła Rada Powiatu na XVIII sesji, która odbyła się 31 marca.
Związek Stowarzyszeń WBŻ od ponad 20 lat systematycznie pozyskuje nieodpłatnie od producentów i dystrybutorów wszelkie nadwyżki produktów spożywczych, zwłaszcza takich, które nie mogą zostać skierowane do obrotu handlowego ze względu na zbyt krótki termin przydatności, uszkodzone opakowania itp., ale mogą zostać wykorzystane w celach charytatywnych. Wielkopolski Bank Żywnośći świadczy pomoc żywnościową dla około 40 tysięcy osób w regionie.
Związek Stowarzyszeń WBŻ tworzą podmioty, które przystępując do stowarzyszenia deklarują jednocześnie ponoszenie pewnych zobowiązań: uczestnictwo w przedsięwzięciach organizacyjnych  – Walne Zebrania Członków WBŻ, świąteczne zbiórki żywności oraz partycypacja w niezbędnych minimalnych kosztach działalności bieżącej biura WBŻ. Składka członkowska wynosi 470 zł miesięcznie. Członkowie stowarzyszenia mogą na bieżąco korzystać z zasobów żywności WBŻ. Przystąpienie do stowarzyszenia pozwoli pozyskać żywność dla potrzebujących w powiecie ostrzeszowskim. Ze strony powiatu realizatorem współpracy będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie.
Uchwałę o przystąpieniu do Związku Stowarzyszeń Wielkopolski Bank Żywności Rada Powiatu podjęła jednogłośnie.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content