AktualnościWszystkie

Powiat ostrzeszowski – „Cyberbezpieczny samorząd”

Już 818 samorządów znalazło się na liście rankingowej projektu Cyberbezpieczny samorząd; powiat ostrzeszowski znalazł się w połowie listy.

Łącznie na 2807 uprawnionych jednostek samorządu terytorialnego, 2517 złożyło wnioski w projekcie Cyberbezpieczny samorząd. Centrum Projektów Polska Cyfrowa opublikowało kolejną (uzupełnioną) wersję listy rankingowej naboru do projektu – na liście znalazło się 818 samorządów, a powiat ostrzeszowski uplasował się w połowie listy (lista ma być usupełnioana na bieżąco w miarę postępu prac nad weryfikacją). W tej chwili trwają prace eksperów nad oceną złożonych wniosków; po ich weryfikacji nastąpi zawieranie umów a grantobiorcami.

Projekt Cyberbezpieczny samorząd ma na celu podniesienie bezpieczeństwa informacji w jednostkach samorządu terytorialnego przez poprawę odporności i umiejętność efektywnego przeciwdziałania atakom i incydentom w systemach informacyjnych i reagowania na nie. Umożliwia on realizację inwestycji mających na celu podniesienie ogólnego poziomu cyberbezpieczeńtswa w ramach trzech obszarów wsparcia: organizacyjnego, kompetencyjnego i technicznego.

W ramach projektu powiat ostrzeszowski może liczyć na dofinansowanie w wysokości 688 744 zł; wydatki ogółem w ramach projektu mają wynieść 911 828 zł.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content