Pomóżmy Wojtusiowi – prosi wójt Galewic

Wójt gminy Galewice zwrócił się do nas z dramatycznym apelem o pomoc małemu Wojtusiowi, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Poniżej prezentujemy pismo wójta Piotra Kołodzieja

Gmina Galewice                                                         Galewice, dn. 27.03.2020 r.
ul. Wieluńska 5
98-405 Galewice

Szanowni Państwo,  zwracamy się z prośbą o wsparcie rodziny chorego Wojtusia.  Malutki Wojtuś Howis mieszkaniec naszej gminy Galewice cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Rodzice 15-miesięcznego chłopca robią wszystko, aby walczyć z postępującą chorobą. Jedynej szansy na zatrzymanie rozwoju choroby upatruje się w leczeniu w Stanach Zjednoczonych. Aby to się udało trzeba uzbierać gigantyczną kwotę ponad 9 mln zł.
Ten trudny i zarazem wyjątkowy czas, w jakim się znajdujemy wymaga od nas wszystkich wiele poświęcenia i cierpliwości. Jako Polacy zawsze w trudnych chwilach potrafimy się jednoczyć i wzajemnie sobie pomagać. Pokazaliśmy to wielokrotnie. Dlatego wierzymy, że tylko wspólnym działaniem możemy skutecznie zarówno zwalczyć koronawirusa, uratować wiele żyć, jak i podarować szanse na życie Wojtusiowi. Razem z  Fundacją Siepomaga nie tylko mieszkańcy gminy, ale także wielu ludzi dobrej woli, tysiące wspaniałych serc z całej Polski pomaga uratować chłopca, którego losy, mamy nadzieję, nie są jeszcze przesądzone. Niestety w obecnej sytuacji możemy prowadzić tylko działania online, co znacznie utrudnia zbiórkę pieniędzy.  Na dzień  27.03.2020 r. uzbierana kwota wynosi 1 469 136,27 zł. W imieniu Wojtusia i jego bliskich prosimy Państwa o pomoc w przezwyciężeniu największego wroga – nieubłagalnie uciekającego czasu.
Jeżeli macie Państwo energię do działania i pomysły jak możemy przyśpieszyć realizację naszego celu prosimy o kontakt pod numerem 502 340 742.
Wszelkie informacje na temat akcji możecie śledzić Państwo na stronie https://www.facebook.com/groups/190227272079076/ oraz https://www.siepomaga.pl/wojtus.
wójt gminy Galewice
Piotr Kołodziej