AktualnościWszystkie

„Polski ład” – rozstrzygnięcie naboru

1 960 000 złotych otrzyma powiat ostrzeszowski w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski ład” (tym razem dofinansowaniem objęto samorządy, w których w przeszłości funkcjonowały PGR-y). Wniosek, jaki powiat złożył do programu obejmuje modernizację na drogach nr 5614P Kraszów – Marcinki, nr 5676P Mechnice – Torzeniec, ul. Hetmańska w Rojowie.  

Projekt ma być realizowany w formie „Zaprojektuj i wybuduj”; obejmuje modernizację dróg powiatowych nr 5614P Kraszów-Marcinki na długości ok. 2 km, nr 5676P Mechnice-Torzeniec na długości ok. 0,8 km oraz modernizację ul. Hetmańskiej w Rojowie na długości ok. 0,495 km. W popegeerowskich miejscowościach Torzeniec, Rojów i Rybin przedsięwzięcie będzie polegać na wykonaniu projektu i modernizacji dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu, wymianie oznakowania, modernizacji odwodnienia powierzchniowego dróg poprzez wzmocnienie poboczy i oczyszczenie rowów, przebudowę przepustów i zjazdów w niezbędnym zakresie oraz zwiększenie nośności drogi na oś napędową pojazdów poprzez ułożenie warstwy wyrównawczej i ścieralnej z masy bitumicznej, montaż stacji meteorologicznych służących do utrzymania dróg wg potrzeb.

Łączna długość modernizowanych dróg to ok. 3295 mb; przewidywany termin zakończenia inwestycji – połowa września 2024 roku; przewidywana wartość inwestycji to 2 000 000 zł.

Niestety nie udało się uzyskać dofinansowania na modernizację dróg nr 5577P, 5586P, 6232P i 5676P.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content