AktualnościWszystkie

Policja na mocną czwórkę

O 381 mniej przestępstw niż  w roku 2017 odnotowała ostrzeszowska policja w 2018 roku; wykrywalność wyniosła 86% – Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie podsumowała 2018 rok.
Na odprawę roczną policji, która odbyła się w miniony piątek w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Ostrzeszowie, przybyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej i pracownicy cywilni, a także samorządowcy i przedstawiciele służb mundurowych – straży pożarnej i leśnictwa, a także ratownictwa medycznego, prokuratury i innych instytucji oraz stowarzyszeń, z którymi współpracuje ostrzeszowska komenda.
W 2018 roku Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała 794 przestępstwa, z czego 179 dotyczyło przestępczości gospodarczej. W najważniejszych kategoriach przestępstw wygląda to następująco:

W wyniku 36 wypadków drogowych, do jakich doszło w 2018 roku 7 osób poniosło śmierć, a 38 zostało rannych. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w 2018 roku wylegitymowali 11.258 osób, skontrolowali 9.955 pojazdów, ujawnili 6.404 wykroczenia, zastosowali 2.724 pouczenia, nałożyli 3.335 mandatów karnych , zatrzymali 762 dowody rejestracyjne i 17 praw jazdy. Ponadto w związku z przekroczeniem prędkości policjanci zatrzymali 58 praw jazdy.

Obecny na odprawie zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Roman Kuster wystawił ostrzeszowskiej policji ocenę dobrą. Dziękując policjantom za ich całoroczną pracę komendant podkreślił, że nie była ona łatwa ze względu na 6 wakatów w ostrzeszowskiej KPP. Inspektor Kuster zaznaczył też, że w najważniejszych kategoriach przestępstw KPP w Ostrzeszowie osiąga dobre wyniki, znacząco odbiegające na plus od średniej wojewódzkiej. Czas reakcji ostrzeszowskiej policji wynosi 11 min 4 sek (w komendzie wojewódzkiej jest trochę lepszy – wynosi 10 30 sek). Nie ma lekko, poziom ten musi zostać podniesiony (…) Będziemy podnosić poprzeczkę dla wszystkich 31 komend powiatowych – zapowiedział insp. Roman Kuster. Na zakończenie zastępca komendanta podziękował załodze KPP oraz samorządowcom, ponieważ, jak podkreślił, bez ich wsparcia nie byłoby tak dobrych wyników. Również ostrzeszowski starosta Lech Janicki podkreślił znakomitą współpracę policji z samorządami, życząc policjantom bezpiecznej pracy i jak najlepszych wyników w 2019 roku. Każda złotówka wydana na poprawę bezpieczeństwa zwraca nam się wielokrotnie – powiedział prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie Zbyszko Szmaj. Zaznaczyć należy, że stowarzyszenie wsparło Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie kwotą 36 tysięcy złotych. Pieniądze te stanowiły dofinansowanie do zakupu dwóch pojazdów dla policji.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content