Podziel się! Poczęstuj się! Nie marnuj jedzenia!

W okresie świątecznym pragniemy przypomnieć, że przy Kościele pw. Chrystusa Króla w Ostrzeszowie działa jadłodzielnia – punkt,  w którym mieszkańcy mogą dzielić się nadwyżkami jedzenia. Tuż przy kościele stoi duża szafa z półkami na sucha żywność oraz lodówka. Na drzwiach znajduje się regulamin określający szczegółowe zasady korzystania z jadłodzielni. Produktami z jadłodzielni mogą częstować się wszyscy – każdy, kto jest głodny albo potrzebuje wsparcia.

„Podziel się! Poczęstuj się! Nie marnuj jedzenia!” – to hasło przyświecające pomysłodawcy jadłodzielni – radnemu Rady Powiatu Adamowi Grzybowi. W organizację społecznej lodówki zaangażowały się samorządy – powiatowy oraz miasta i gminy Ostrzeszów. Koordynatorem jadłodzielni jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

jadlodzielnia