Podziękowania za dary dla Ukrainy

Starosta ostrzeszowski Lech Janicki wystosował pismo do starosty powiatu Würzburg Tomasa Ebertha z podziękowaniem za dwa transporty darów, które społeczność powiatu Würzburg za pośrednictwem organizacji Malteser z Estenfeld przekazała Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie – na rzecz obywateli walczącej Ukrainy.
Są to wspaniałe gesty solidarności i wsparcia na rzecz kraju, który obecnie walczy o zachowanie swojej niepodległości i niezależności.
Jeszcze niedawno nie przypuszczaliśmy, że w Europie może dojść do tak krwawej i bezwzględnej wojny. Pomoc miastom i wsiom Ukrainy, tamtejszym mieszkańcom z Waszej strony jest nieoceniona – podkreślił Lech Janicki w piśmie do Tomasa Ebertha zapraszając starostę Würzburga do Ostrzeszowa i dalszej współpracy na rzecz Ukrainy i nie tylko.
Z Ostrzeszowa wysłanych zostało jak dotąd 24 transporty z wszelkiego rodzaju pomocą do różnych części Ukrainy.