AktualnościWszystkie

Ułatwienia dla uczniów – PKS modyfikuje linię komunikacyjną

W odpowiedzi na starania samorządu powiatowego PKS zmodyfikował rozkład jazdy na linii: Ostrów Wielkopolski – Ostrzeszów – Doruchów – Wyszanów – Wieruszów – Kępno.
Starosta ostrzeszowski we wrześniu wystosował pismo do PKS dotyczące uruchomienia regularnej linii komunikacyjnej lub modyfikację już istniejącej, tak aby młodzież z Mechnic i Mikorzyna mogła wracać do domów po zajęciach lekcyjnych w ostrzeszowskich szkołach. W imieniu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Ostrowie Wlkp. prezes Zarządu Marian Tarchalski wyjaśnia, że wprowadzenie dodatkowego połączenia przez Mechnice i Mikorzyn do Ostrzeszowa wymagałoby zatrudnienia pracownika, a ze względu na brak na rynku pracy kierowców autobusów, PKS nie jest w stanie poszerzyć działalności przewozowej na obszarze działania spółki. Niemniej, zgodnie z sugestią starosty, od 21 października zostanie wprowadzona modyfikacja na linii relacji: Ostrów Wielkopolski – Ostrzeszów – Doruchów – Wyszanów – Wieruszów – Kępno (odjazd z Ostrzeszowa o 15:30) poprzez skierowanie autobusu do miejscowości Mechnice i Mikorzyn.
W wyniku tej modyfikacji autobus z przystanku Torzeniec PGR zostanie skierowany do  Mikorzyna i po wykonaniu objazdu wokół kościoła zawróci na pierwotną trasę przejazdu.
Prezes Zarządu PKS poinformował również, że 1 października został przywrócony kurs popołudniowy do Międzyborza przez Kobylą Górę.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content