AktualnościWszystkie

Pilotażowy program „Rehabilitacja 25 plus” 2022/2023

Z początkiem września w Specjalnym Ośrodku  Szkolno-Wychowawczym  w Ostrzeszowie ruszyła kolejna edycja pilotażowego programu „Rehabilitacja 25 plus”, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Program przeznaczony jest dla absolwentów Szkoły Przysposabiającej do Pracy w wieku powyżej 24 roku życia, z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z sprzężoną z innymi niepełnosprawnościami. Dzięki oddziaływaniom edukacyjnym i rewalidacyjno-wychowawczym  beneficjenci programu  przygotowywani są do  uczestnictwa w życiu  społecznym, a także podjęcia aktywności  zawodowej. Uczestnikami  programu są niezatrudnione, dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które nie są objęte rehabilitacją społeczną w placówkach  dziennej  aktywności .

Nasi absolwenci otrzymują możliwość korzystania  z wszechstronnego wsparcia obejmującego: usługi opiekuńcze,   aktywizację w sferze  fizycznej, intelektualnej, społecznej oraz zawodowej, rozwijanie zainteresowań,   pomoc w rozwinięciu i wzmocnieniu aktywności i samodzielności życiowej oraz utrzymaniu nabytych wcześniej umiejętności, poradnictwo w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych oraz bieżących spraw życia codziennego, dofinansowanie transportu, a także ciepły posiłek w trakcie pobytu w placówce – wyjaśnia dyrektor SOSW Katarzyna Kokoszko-Hodyjas.

Celem programu  jest  zapewnienie absolwentom ciągłości działań terapeutycznych w zakresie utrzymania  samodzielności i  niezależności  w życiu  społecznym, a także w zakresie dotyczącym ich aktywności zawodowej.

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki projektu „ Rehabilitacja 25 plus” na stronie internetowej:  http://soswostrzeszow.szkolnastrona.pl/index.php?c=page&id=198

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content