AktualnościWszystkie

Pierwsza pomoc – pobijmy rekord!

Szkoła Podstawowa im. St. Mikołajczyka w Siedlikowie zaprasza do podjęcia wspólnej próby pobicia Polski w pierwszej pomocy! 16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji, tak jak co roku szkoła organizuje Bicie Rekordu w Pierwszej  Pomocy. W tym roku akcja odbędzie się w godzinach od 12 do 12:30.
Jak wyjaśnia organizatorka przedsięwzięcia Barbara Szmaj-Szłapik ze Szkoły Podstawowej w Siedlikowie, jego celem przedsięwzięcia jest promowanie nauki pierwszej pomocy w Polsce – gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielać  pierwszej pomocy, ocaliłoby to milion ludzi rocznie.
Bicie rekordu będzie połączone z Dniem Ratownictwa, który szkoła rozpoczyna o godz. 8:00.
Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. Chcemy razem z Wami wspólnie pobić rekord w pierwszej pomocy 2019! Czy w tym roku uda się osiągnąć rekordowy wynik?  To zależy wyłącznie od Nas! Bądźcie razem z nami w tym wyjątkowym dniu i pokażcie na co nas stać! – apelują organizatorzy akcji.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content