PFRON na likwidację barier transportowych i architektonicznych

Powiat ostrzeszowski otrzymał dotację z PFRON na likwidację barier transportowych i architektonicznych w ramach  „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III”. Kwota otrzymana to 175 070,00 złotych Dofinansowanie zostanie przekazane Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Aktywni” w Doruchowie na zakup auta, a także Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kuźnicy Grabowskiej, która otrzyma środki na remont i modernizację  pomieszczeń w Warsztacie.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie  po raz kolejny skorzystało z możliwości pozyskania dodatkowych środków na działania wspierające aktywizację niepełnosprawnych mieszkańców powiatu. Tym razem dofinansowanie PFRON – w wysokości 74 800,00 złotych – przekazane zostanie Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Aktywni” w Doruchowie na zakup pojazdu do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Natomiast 96 000,00 złotych otrzyma Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu dla  Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kuźnicy Grabowskiej. Środki te przeznaczone będą na remont i modernizację pomieszczeń wtz.

Sprawdź również