Otwarto Izbę Pamięci w ILO

9 października uroczyście otwarto Izbę Pamięci w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie. W Izbie mieści się cela poświęcona św. Maksymilianowi Kolbemu, który od 9 listopada do 8 grudnia 1939 roku wraz z 33 braćmi zakonnymi z Niepokalanowa przebywał w obozie jenieckim znajdującym się w budynku szkoły. Otwarcie Izby Pamięci odbyło się w obecności bp. Damiana Bryla, który poświęcił obiekt. O szczegółach pobytu o. Kolbe w obozie jenieckim w Ostrzeszowie opowiedział proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Ostrzeszowie ks. kan. Paweł Maliński.
Wystawa poświęcona jeńcom wojennym w oflagu XXI C, znajdująca się w Izbie Pamięci została dofinansowana ze środków otrzymanych od Urzędu ds. Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z siedzibą w Warszawie. Projekt zadania publicznego pn. „Losy jeńców wojennych w latach II wojny  światowej, osadzonych w budynku obecnego I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie – wystawa formą ich upamiętnienia” sporządziło Stowarzyszenie Inicjatyw Powiatowych we współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz nauczycielami historii ILO.
Otwarcie Izby Pamięci było jednym z elementów obchodów jubileuszu stulecia I Liceum Ogólnokształcącego.