AktualnościWszystkie

Otwarcie poradni specjalistycznych

22 stycznia zostaną oficjalnie otwarte poradnie specjalistyczne w kompleksie budynków Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. Poradnie mieszczą się w nowo wyremontowanym budynku byłej pralni szpitalnej, w którym od kwietnia ubiegłego roku mieści się pogotowie. Na otwarcie obiektu zaroszono Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlenę Maląg, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Agnieszkę Pachciarz oraz parlamentarzystów.
Po remoncie w obiekcie znalazły swoje miejsce garaże dla karetek, a także gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, rejestracja, poczekalnia dla pacjentów oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne i socjalne. Do nowo wyremontowanego obiektu została już przeniesiona z ul. Przemysłowej medycyna pracy, a także poradnie: onkologiczna i reumatologiczna. Do końca stycznia w budynku byłej pralni szpitalnej zostanie zlokalizowana także nocna i świąteczna opieka medyczna – tzw. wieczorynka. Sukcesywnie, w miarę pozyskiwania lekarzy, będą też uruchamiane gabinety specjalistyczne.
W tym roku zagospodarowany zostanie teren wokół kompleksu obiektów OCZ. Jak wyjaśnia prezes OCZ Marek Nowiński, planuje się wygospodarowanie kilkunastu miejsc parkingowych, zburzenie murowanego płotu od ulicy Piastowskiej oraz zorganizowanie miejsca odpoczynku dla pacjentów.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content