AktualnościWszystkie

Ostrzeżenie hydrologiczne

Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu ostrzega przed gwałtownymi wzrostami stanów wody –  od godz. 16:00 dnia 21.06.2024 r. do godz. 09:00 dnia 22.06.2024 r. Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Obszar: Warta górna do Poraja, Warta górna od Poraja do Liswarty, Liswarta, Warta górna od Liswarty do Widawki, Prosna górna, Niesób, Łużyca, Prosna środkowa, Ołobok, Swędrnia, Prosna dolna (łódzkie, opolskie, śląskie, wielkopolskie)

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia. Na rzekach kontrolowanych stany wody mogą gwałtownie rosnąć osiągając lokalnie stan wody wysokiej, z przekroczeniem stanu ostrzegawczego włącznie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75%

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content