AktualnościWszystkie

Ostrzeszowskie Potyczki Oksfordzkie

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie od lat osiąga sukcesy w debatach oksfordzkich w całej Polsce; mówcy I LO debatowali nawet w Pałacu Prezydenckim. Teraz szkoła sama podjęła się zorganizowania turnieju mówców: Ostrzeszowskich Potyczek Oksfordzkich. W otwarciu debaty uczestniczył starosta Lech Janicki. W przedsięwzięcie zaangażowali się nauczyciele: Elżbieta Derendal, Sebastian Rubik i Bartłomiej Matys. W jury zasiada Kamila Maj, Małgorzata Pelka i Marcel Stambuła.   

1 marca odbyły się dwie debaty – pierwsza z udziałem zespołu z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie i I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie. Teza debaty brzmiała: “Przegrana Związku Sowieckiego w zimnej wojnie odegrała większą rolę w upadku systemu komunistycznego w Polsce niż działalność opozycji.” Starcie zakończyło się sukcesem młodzieży ze Szczecina.

Teza drugiej debaty brzmiała: “System prezydencki jest lepszy niż parlamentarno-gabinetowy”. W rywalizacji z młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu im. Janusza Korczaka zwyciężyła drużyna gospodarzy.

Dzisiaj o 9.00 rozpoczyna się II część Ostrzeszowskich Potyczek Oksfordzkich.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content