Ostrzeszowski starosta w polsko-niemieckiej grupie roboczej

Starosta Ostrzeszowski, przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego Lech Janicki został członkiem polsko-niemieckiej grupy roboczej, która będzie pracować nad tworzeniem wspólnych projektów Związku Powiatów Polskich i Związku Powiatów Niemieckich i nad pogłębianiem wzajemnej współpracy.
Wraz z Lechem Janickim w polsko-niemieckiej grupie roboczej pracować będzie wiceprezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń.

Powołanie polsko-niemieckiej grupy roboczej zaproponował Teophil Christian Gallo – Starosta Powiatu Saarpfal i szef Związku Powiatów Niemieckich podczas XXVII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, które odbyło się 16-17 września w Wiśle. Starosta Gallo podkreślał wówczas, jak ważne jest utrzymywanie istniejących związków między państwami, niezależnie od klimatu politycznego w Europie i na świecie, a także jak istotne jest utrzymywanie dobrych wzajemnych relacji pomiędzy Związkami.

Niestety, obecny rozwój pandemii nie pozwala nam spotkać się osobiście w najbliższym czasie; prawdopodobnie będzie to  możliwe – w Polsce lub Niemczech – najwcześniej pod koniec stycznia lub z początkiem lutego 2022 roku, jeśli już pozwoli na to sytuacja pandemiczna. Do tego czasu chcemy jednak nadal wymieniać przemyślenia i pomysły, dlatego proponujemy spotkania w formie wideokonferencji – napisał przewodniczący Związku Powiatów Niemieckich Teophil Christian Gallo w liście do Lecha Janickiego. Termin wideospotkania polsko-niemieckiej grupy roboczej ustalono na 7 grudnia.