SportWszystkie

Ostrzeszowianin na największej gali kickboxingu w Polsce – HFO 11

Mieszkaniec Ostrzeszowa Tomasz Przybylski zawalczy na największej gali kickboxingu w Polsce, HFO 11, która odbędzie się 5 lutego w Kompleksie Sportowym CRS Bielany w Warszawie. Będzie to druga walka zawodnika Kick-Boxing Club Poprava w organizacji HFO.
Organizacja HFO to największy promotor kickboxingu w Polsce. Jej wydarzenia są transmitowane na antenie TVP Sport, a średnia oglądalność eventów plasuje się na poziomie 130 tysięcy widzów. W szczycie oglądalności liczba ta sięga prawie 400 tysięcy.

Poniżej prezentujemy notatkę prasową Pawła Sawickiego z HFO Sport i Kultura hfo.com.pl:

Pierwszy mistrz HFO został wyłoniony podczas dziesiątej gali organizacji. Właściciele mają jednak plan, by w 2022 roku wyłonić kolejnych czempionów. O pierwsze miejsce w turnieju dywizji półśredniej zawalczą mający za sobą debiuty w białym ringu: Tomasz Przybylski oraz Maciej Karpiński. Pojedynek będzie częścią karty głównej HFO 11 w Warszawie.

Tomasz Przybylski (4-2, 1 KO) to podopieczny Radosława Radomskiego z Kick-Boxing Club Poprava. Zawodnik z Wielkopolski wywodzi się z formuły full-contact, w której był etatowym reprezentantem Polski. Ostrzeszowianin zadebiutował w HFO na gali HFO 10: Solpark II. W pojedynku otwierającym kartę główną kleszczowskiego wydarzenia pokonał jednogłośną decyzją sędziów Emila Chorążewicza z warszawskiego Knockout Gym. W dotychczasowej karierze zawodowej trzykrotnie walczył w formule K-1 i tyle samo razy wychodził do ringu rywalizować w formule full-contact. Nienaganny boks oraz wysokie kopnięcia to największe atuty utytułowanego na ringach amatorskich fightera.

Podopieczny Bartosza Batry z KO Gym Wrocław, Maciej Karpiński (2-0) przebojem wdarł się do zawodowego kickboxingu w 2021 roku. Pochodzący z Bystrzycy Kłodzkiej zawodnik najpierw pokonał Emila Chorążewicza na HFO: Bank w Warszawie, a niecałe dwa miesiące później zanotował wygraną nad doświadczonym Patrykiem Małeckim. Jesienią reprezentant Dolnego Śląska przystopował z intensywnością walk zawodowych, skupiając się na rywalizacji amatorskiej. Karpiński brał udział w konsultacjach kadry PZMT, oraz w mistrzostwach Polski oriental rules w Siedlcach. Żywiołem Maćka jest jednak ring zawodowy, na którym będzie bronił nieskazitelnego rekordu w styczniowej walce.

Gala HFO 11 odbędzie się 5 lutego w Kompleksie Sportowym CRS Bielany przy ulicy Lindego 20 w Warszawie. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja TVP Sport.

HFO 11:

Walka wieczoru:

+95 kg: Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa) vs TBA

Karta główna:

85 kg: Jacek Gać (Uniq Fight Club) vs TBA

77 kg: Tomasz Przybylski (Kick-Boxing Club Poprava) vs Tomasz Przybylski (KO Gym Wrocław)

57 kg: Ewa Pietrzykowska (Palestra Warszawa) vs TBA

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content