Konwent Powiatów Województwa WielkopolskiegoWszystkie

Ostatnie pożegnanie śp. Ludwika Węgrzyna

Ostatnie pożegnanie śp. Ludwika Węgrzyna, byłego Prezesa Zarządu Związku Powiatów Polskich oraz Starosty Bocheńskiego odbędzie się we wtorek, 11 października 2022 r. o godzinie 12.00 w Kościele św. Pawła Apostoła w Bochni (ul. Wyspiańskiego 25a, 32-700 Bochnia).

Po eucharystii, nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu komunalnym przy ul. Orackiej.

Osoby chcące wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych Dyrektor Biura ZPP Rudolf Borusewicz prosi o przesłanie informacji na adres kontakt@powiat.bochnia.pl lub tel. 14 615 37 03, w celu uzyskania informacji organizacyjnych takich jak dojazd, parking czy szczegółowy plan uroczystości. W informacji należy uwzględnić numer telefonu, adres mailowy, liczbę osób oraz środek komunikacji.

Biuro Związku Powiatów Polskich prosi o zgłoszenie chęci przyjazdu grup zorganizowanych, autokarami jak również pocztów sztandarowych, delegacji z organizacji, związków czy OSP.

Ludwik Węgrzyn (1953 – 2022) był prawnikiem, politykiem i strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej. Pełnił funkcje m.in. wójta gminy Bochnia, radnego powiatu bocheńskiego i starosty bocheńskiego przez trzy kadencje (I, II i V). Sprawował również funkcję prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie, prezesa Zarządu Związku Powiatów Polskich i członka Europejskiego Komitetu Regionów.

Był laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnego Medalu Honorowego za „Zasługi dla Województwa Małopolskiego” i Złotego Krzyża Zasługi.

(fot. Starostwo Powiatowe w Bochni)