AktualnościWszystkie

Ostatnia sesja Rady Powiatu

15 kwietnia odbyła się LXXII sesja Rady Powiatu. Była to ostatnia sesja Rady VI kadencji samorządu terytorialnego.

Radni wysłuchali Informacji o działalności Rady Powiatu w Ostrzeszowie w okresie VI kadencji 2018–2024, którą złożył przewodniczący Rady Tomasz Maciejewski oraz obejrzeli film podsumowujący mijającą kadencję i wysłuchali sprawozdania starosty Lecha Janickiego.

Wśród gości LXXII sesji znalazła się posłanka na Sejm RP Katarzyna Sójka. Posłanka otrzymała specjalne podziękowania od Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Spraw Publicznych za pomoc w pozyskaniu karetki dla Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. Podobne podziękowanie komisja przygotowała dla przewodniczącego Rady Powiatu T. Maciejewskiego, wójtów: Wiesława Berskiego i Henryka Plichty oraz dla kierownika  ratownictwa medycznego przy OCZ Bartosza Strzeleckiego.

Specjalne podziękowania otrzymała wicestarosta Zofia Witkowska, która kończy swoją 25-letnią pracę w samorządzie powiatowym.

W części roboczej rada podjęła uchwały w sprawie:
a) zmian w budżecie powiatu ostrzeszowskiego na 2024 rok,
b) zmiany uchwały nr LXIX/341/2024 z dnia 23.01.2024 r. w sprawie wyrażenia zgody na powierzenie realizacji zadania: modernizacja drogi powiatowej nr 5315P w miejscowości Giżyce,
c) zasad udzielania spółkom wodnym dotacji celowej oraz trybu postępowania w sprawie o udzielenie dotacji i sposobu jej rozliczania.
d) zmian w WPF
e) zmiany uchwały Nr LXII/306/2023 Rady Powiatu w Ostrzeszowie z dnia 30 sierpnia 2023r. w sprawie zatwierdzenia do realizacji w okresie od dnia 01 stycznia 2023r. do dnia 31 grudnia 2024r. projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Wielkopolski 2021-2027.

Była to ostatnia sesja Rady Powiatu VI kadencji. I sesja VII kadencji, którą zwołuje komisarz wyborczy odbędzie się 7 maja o godzinie 11.00 w sali sesyjnej starostwa powiatowego.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content