Orkiestry zagrały w Czajkowie!

30 czerwca na stadionie sportowym w Czajkowie odbył się IX Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Na czajkowskiej scenie zaprezentowały się 4 orkiestry: Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie z Mażoretkami, Orkiestra OSP z Kraszewic, Orkiestra Dęta z Łubnic z Mażoretkami, Sampoleńska Orkiestra Dęta z Mażoretkami oraz Mażoretki Finezja ze Wschowy.

Orkiestrowe muzykowanie rozpoczęło się tradycyjnie od parady orkiestr na stadion sportowy. Gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie przeglądu i powitanie przybyłych gości przez wójta gminy Czajków Henryka Plichtę. Następnie głos zabrali współorganizatorzy przeglądu starosta ostrzeszowski Lech Janicki oraz wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Tegoroczne święto orkiestr połączone było z 10-leciem działalności czajkowskich Mażoretek, był to dla nich szczególny dzień, nie zabrakło podsumowania działalności, podziękowań i gratulacji. Po części oficjalnej oddano głos muzyce, jako pierwsza wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie, której towarzyszyły mażoretki. Na zakończenie przeglądu w ramach podziękowania każdy z zespołów otrzymał puchar oraz talon do wykorzystania w sklepie muzycznym. Publiczność, która tego dnia odwiedziła Czajków, mogła skorzystać z bogatej oferty stoisk gastronomicznych, natomiast najmłodsi uczestnicy spędzić czas na dmuchanych zamkach. W ramach Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych w Czajkowie odbyła się po raz kolejny akcja honorowego krwiodawstwa. Organizatorami tegorocznego przeglądu byli: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Powiat Ostrzeszowski, Gmina Czajków oraz Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie.