AktualnościWszystkie

Oliwier Kłos ponownie laureatem finału centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniach 10–12 kwietnia w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy odbyły się zawody centralne XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W tym roku do etapu centralnego zakwalifikowało się 81 najlepszych uczniów technikum budowlanego z 42 szkół całej Polski.

Z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie do etapu finałowego zakwalifikował się, po eliminacjach okręgowych w Wieluniu, OLIWIER KŁOS z klasy V Technikum Budowlanego.

Oliwier brał udział w finale centralnym już po raz trzeci. Po raz pierwszy w Opolu dwa lata temu, gdzie zdobył tytuł finalisty, rok temu w Warszawie uzyskał tytuł laureata i wysokie 19 miejsce w kraju. W tym roku powtórzył w Bydgoszczy swój sukces i również został laureatem zajmując również wysoką, bo 26 lokatę w kraju. Tym samym Oliwier dołączył do podwójnego grona laureatów z ZS nr 1. Wcześniej byli nimi Tomasz Dziuba (w 2010 i 2011 r. oraz Krystian Mazur w 2018 i w 2019 r.)

Wcześniej, w etapie okręgowym etapu w Wieluniu Oliwier zajął 1 miejsce w okręgu (podobnie dwa lata temu). Również zespołowo uczniowie ZS nr 1 zajęli pierwsze miejsce w okręgu i to po raz siódmy z rzędu!

Mając tak dobre wzorce zachęcamy młodsze roczniki uczniów technikum budowlanego, aby również startowali w olimpiadzie i osiągali sukcesy. Motywacją niech będzie to, że są w kraju uczelnie jak chociażby Politechnika Poznańska, która studentowi pierwszego roku funduje comiesięczne stypendium w wysokości 900 zł za tytuł laureata. Nasz były uczeń, Bartosz Barczok, który w zeszłym roku zajął 11 miejsce w kraju i uzyskał tytuł laureata korzysta z takiego przywileju – podkreśla nauczycielka  przedmiotów budowlanych Bożena Mierniczak, która wraz z Dorotą Wróblewską, Tomaszem Kempą i Januszem Jakubowskim, przygotowywała uczniów do olimpiady.

Serdeczne gratulujemy Oliwierowi i nauczycielom!

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content