AktualnościWszystkie

Odpowiedzialność za środowisko w kształceniu zawodowym – seminarium w ZS nr 1

Wielojęzyczny, ogólnodostępny praktyczny podręcznik dla szkół zawodowych będzie efektem projektu pn. Odpowiedzialność za środowisko i zmiany klimatyczne w kształceniu i wykonywaniu zawodów realizowanego w ramach programu Erasmus+ przez Fundację Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego Faveo przy współudziale Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie.

20 października w Zespole Szkół nr 1 odbyło się seminarium podsumowujące projekt, z udziałem nauczycieli i dyrektorów szkół, pracodawców i przedstawicieli partnerskich firm. W seminarium uczestniczył starosta Lech Janicki wraz z wicestarostą Zofią Witkowską i członkiem Zarządu Powiatu, jednocześnie kierownikiem wydziału oświaty Adamem Mickiewiczem, a także szefowie spółek Strzegowa i Wodociągi Ostrzeszowskie oraz kaliskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu i Centrum Wspierania Rzemiosła  i Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Projekt podsumowała prezes Fundacji Faveo, współgospodarz konferencji dr Magdalena Mazik-Gorzelańczyk, która podczas wykładu połączyła się online z zagranicznymi partnerami, by porozmawiać nt. zrównoważonego rozwoju w edukacji zawodowej w Danii i Niemczech.

Zadania szkoły w zakresie realizacji założeń zrównoważonego rozwoju – to temat wykładu nauczycielki ZS nr 1 Magdaleny Mieszały. O działaniach samorządu miasta i gminy Ostrzeszów w kierunku zrównoważonego rozwoju opowiedział burmistrz Patryk Jędrowiak a o współpracy szkół powiatu ostrzeszowskiego i pracodawców na rzecz zrównoważonego rozwoju mówiła wicedyrektor ZS nr 1 Donata Sokół.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Back to top button
Skip to content