AktualnościKonwent Powiatów Województwa WielkopolskiegoWszystkie

Obraduje Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego

W Żerkowie obraduje właśnie Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego. Na zaproszenie Starosty Ostrzeszowskiego, który pełni funkcję przewodniczącego Konwentu, odpowiedzieli wszyscy wielkopolscy starostowie!
Najważniejszym tematem dzisiejszego dnia jest sytuacja Domów Pomocy Społecznej, dlatego w obradach uczestniczą: Justyna Mikołajczyk – dyrektor Biura Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg i Magdalena Zielińska – naczelnik Wydziału Usług Pomocy Społecznej Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej MRiPS, a także członkowie Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Domów Pomocy Społecznej – Katarzyna Michalewicz i Janusz Krawiec.
W drugiej części dnia starostowie będą omawiać działania podjęte w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się wirusów ASF oraz ptasiej grypy oraz kwestie związane z naborem wniosków do rządowego funduszu Polski Ład.
W programie drugiego dnia obrad znajdą się istotne zagadnienia związane z Funduszem Rozwoju Dróg oraz sytuacja publicznej służby zdrowia. Dwój udział w obradach potwierdził Wojewoda Wielkopolski.