AktualnościWszystkie

Obradowała komisja zdrowia

Członkowie Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Spraw Publicznych przyjęli informację na temat sytuacji ekonomicznej Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia oraz na temat rozbudowy szpitala powiatowego w Ostrzeszowie.

Sytuację ekonomiczną OCZ prezes Marek Nowiński nakreślił w szerszym kontekście –  w skali województwa i kraju. Otóż sytuacja szpitali powiatowych w Polsce jest bardzo zła. W całej Wielkopolsce nie ma ani jednego szpitala z dodatnim wynikiem ekonomicznym; wszystkie szpitale odnotowują straty. Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia w odnotowuje stratę w wysokości 436 tysięcy złotych, co w porównaniu z kilkumilionowymi stratami innych placówek, nie jest wynikiem dramatycznie złym.
Starosta Lech Janicki zwrócił uwagę, że w samorządzie powiatowym jest pełna zgoda co do priorytetów – utrzymanie bieżącego funkcjonowania szpitala to najważniejszy cel Rady Powiatu, co, jak podkreśla starosta, jest wielkim pozytywem w obecnej sytuacji. Innym pozytywnym zjawiskiem jest wzrost liczby porodów w ostrzeszowskim szpitalu – jeśli obecne tendencje się utrzymają, w tym roku OCZ odnotuje rekordową liczbę porodów – aż 750.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content