Obradowała komisja rozwoju gospodarczego

766 ton mieszanki soli i piasku wartości 47 tysięcy złotych zużyto na drogach powiatu podczas akcji zimowej realizowanej od 1 listopada 2021 roku do 31 marca 2022 roku; samochody ciężarowe (sprzęt własny i obcy) przejechały łącznie 9 128 kilometrów; ciągniki z piaskarkami i pługami przepracowały 503 godziny – Komisja Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Promocji Powiatu na ostatnim swoim posiedzeniu dokonała rozliczenia akcji zimowego utrzymania dróg powiatowych. Jak podsumował kierownik Wydziału Zarządzania Drogami Powiatowymi Wiesław Dombek, akcję prowadzono przez 33 dni, jej koszty wyniosły 233 tysięcy złotych.
Drugim istotnym tematem posiedzenia komisji rozwoju gospodarczego było funkcjonowanie ostrzeszowskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Informację na ten temat złożyła kierownik oddziału Monika Buchner.