AktualnościWszystkie

Obradowała komisja oświaty

22 marca odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu w Ostrzeszowie. Na posiedzenie zaproszono dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Ewę Rycerską, ponieważ tematem posiedzenia były oferty kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych wobec zapotrzebowania rynku pracy. Rynek pracy dźwiga się po okresie COVID-owym (…) Najbardziej poszukiwane zawody w naszym powiecie dotyczą takich branż jak: przetwórstwo, budowlanka i transport (kierowcy); wciąż potrzebni są także pracownicy fizyczni – podkreśliła dyrektor PUP, wskazując jednocześnie stagnację na rynku pracy kobiet.

Poniżej prezentujemy barometr zawodów 2022 dla powiatu ostrzeszowskiego:

Zagadnienia związane ze średnimi wynagrodzeniami nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego oraz z subwencją oświatową omówił kierownik wydziału oświaty starostwa powiatowego Adam Mickiewicz.  Przewidywana kwota subwencji w roku 2022 według danych na październik 2021 roku wynosi 25 149 233 zł.

Po zakończeniu obrad członkowie komisji oświaty udali się do szkół średnich powiatu, które 22 marca organizują na Dzień Otwartych Drzwi.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content