AktualnościWszystkie

Obradowała komisja oświaty

28 czerwca odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu w Ostrzeszowie. Ze względu na tematykę, w posiedzeniu uczestniczyli dyrektorzy prowadzonych przez powiat placówek oświatowych.
Inspektor wydziału oświaty Dominika Grzesiak-Sikora przedstawiła członkom komisji analizę badania ankietowego przeprowadzonego w szkołach podstawowych powiatu ostrzeszowskiego dotyczącego zainteresowania uczniów dalszym kształceniem.
Wicestarosta Zofia Witkowska poinformowała komisje o działaniach prowadzonych przez samorząd powiatowy po likwidacji PKS w celu zapewnienia publicznego transportu zbiorowego.
Istotnym tematem posiedzenia była pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów szkół średnich. Komisja uznała za wskazane zatrudnienie dodatkowego wspólnego psychologa dla uczniów zespołów szkół nr 1 i nr 2 i z takim wnioskiem wystąpi do Zarządu Powiatu.
Ponadto komisja przeanalizowała projekty organizacyjne szkół, a także wykorzystanie środków przeznaczonych na doskonalenie zawodowe nauczycieli w placówkach oświatowych powiatu.

Pokaż więcej

Powiązany artykuł

Sprawdź również
Close
Back to top button
Skip to content